حساب موقت و نحوه بستن حساب های موقت [تصویر]
  • calendar icon 14 شهریور 1402

حساب موقت و نحوه بستن حساب های موقت

برای مثال مانده حساب برخی از مشتریان به دلایلی مانند ارائه تخفیف بابت مانده حساب یا عدم پرداخت بدهی یا عدم ادامه همکاری با شرکت در طی سال مالی بسته می شود یعنی مانده بدهی وی به مطالبات سوخت شده و یا سرفصل متناسب با آن انتقال میابد.

 

هدف از فرآیند بستن حساب‌ها در حسابداری چیست؟

بستن حساب‌ها در حسابداری به صورت سالانه‌، به مشاغل اجازه می‌دهد تا به تهیه صورت‌های مالی پرداخته و اطلاعات مناسبی را در مورد سلامت مالی تجارت، در اختیار صاحبان کسب و کار قرار دهند. مشاغل کوچک معمولا صورت حساب‌ها‌یی مانند ترازنامه و صورت سود و زیانرا در پایان سال تهیه می‌کنند تا هنگام آماده‌سازی برای سال آینده وضعیت مالی تجارت خود را بررسی کنند.

صاحبان مشاغل کوچک برای ثبت درستی اظهارنامه مالیات بر درآمد خود باید در پایان سال نسبت به بستن حساب‌ها در حسابداری اقدام کنند. بستن صحیح حساب‌ها همچنین به تایید صحت سیستم حسابداری شما پرداخته و اعداد دقیقی را برای درج در اظهارنامه مالیاتی ارائه خواهد داد.

 

بستن حسابها به چه معنی است؟

بستن حسابها یعنی صفر کردن مانده حسابها. این کار با بستانکار کردن مانده آخر حساب­­های دارای مانده بدهکار و یا بدهکار کردن مانده آخر حساب­های دارای مانده بستانکار طی اسناد حسابداری انجام می‌شود. در این مطلب آموزش گام به گام بستن حسابها برای شما توضیح داده می شود.

 

حسابها به چند دسته تقسیم می‌شوند؟

با توجه به انتقال یا عدم انتقال مانده به سال بعد، حساب‌ها را می‌توان به سه دسته تقسیم کرد:

با توجه به انتقال یا عدم انتقال مانده به سال بعد، حساب‌ها را می‌توان به سه دسته تقسیم کرد:

حسابهای دائمی

حسابهای موقت

حسابهای مختلط

البته نهایتا حساب‌های مختلط هم با انجام اصلاحات و ثبت‌های اصلاحی وارد حساب‌های دائمی یا موقت می‌شوند. به همین خاطر در پایان سال حساب‌ها یا دائمی هستند یا موقت. و بعد از تهیه صورت سود و زیان حساب‌های موقت نیز بسته می‌شوند و فقط حساب‌های دائمی باقی می‌ماند که این حساب‌ها از طریق صدور سند اختتامیه به سال بعد منتقل می‌شوند.

 

پایان دوره مالی

 

در این زمان کار ما بسیار  مفصل‌تر و پیچیده‌تر از بستن حساب‌ها در طی دوره مالی است. بستن حساب‌ها در پایان دوره مالی با در نظر گرفتن نوع حساب‌های موقت، مخلوط و دائمی انجام می‌شود.  برای مشخص نمودن سود و زیان دوره مالی و هم چنین انتقال مانده حساب‌های دائم به دوره مالی بعدی و صدور سند افتتاحیه، صورت میگیرد.برای بستن حساب‌های پایان سال ابتدا باید مانده همه حساب‌های موقت با یک حساب دائم بسته شود و پس از آن مانده همه حساب‌های دائمی بسته شده و به عنوان افتتاحیه به دوره مالی بعدی انتقال پیدا میکند .

 

حساب موقت و نحوه بستن حساب های موقت به این صورت می ­باشد که به عنوان حساب هایی در دفترچه اصلی هستند که برای انباشت معاملات در طی یک دوره نرم افزار حسابداری رایگان واحد استفاده می شوند. مانده حساب های این حساب های موقت، درنهایت برای ساخت صورت های سود در پایان سال مالی استفاده می شود. حسابداران ممکن است حساب های موقت و نحوه بستن حساب های موقت را در روند بسته شدن ماهانه یا سالانه انجام دهند. ورودی های آن و فرم ورود درامد دران حفظ شده است.

 

حساب ها به دو دسته تقسیم می شوند :

 

تقسیم آن ها از نظر انتقال و عدم انتقال مانده آن ها به دوره بعد به صورت زیر است :

1-     حساب های موقت

2-     حساب های دائمی

حساب های موقت حساب هایی هستند که مانده آن ها به دوره مالی بعد منتقل نمی شود.

حساب های موقت شامل حساب های زیر می شود :

-        حساب برداشت

-        حساب های صورت سود و زیان اعم از درآمد و هزینه ها

حساب های دائمی حساب هایی می باشند  که مانده آن ها به دوره مالی بعد منتقل می شود.

حساب های دائمی حساب های ترازنامه ای هستند که شامل موارد زیر می شود  :

1-     دارایی ها

2-     بدهی ها

3-     سرمایه

 

ممکن است طی دوره مالی قسمتی از یک حساب دائمی و بخش دیگر آن موقت باشد. این گونه حساب ها را حساب های مختلط یا مخلوط می گویند. مثلا حساب پیش پرداخت و پیش دریافت ، قبل از اصلاحات از جمله حساب های مختلط هستند. با انجام ثبت های اصلاحی قسمت دائمی و قسمت موقتی حساب های مختلط از هم تفکیک می شود.

 

 اصطلاح حساب موقت و نحوه بستن حساب های موقت به مواردی گفته می شود که در صورت درامد شما وجود دارد؛ مانند درامد، هزینه و حساب دائمی شامل مواردی است که در ترازنامه ها وجود دارد مانند دارایی ها، حساب های سهام و دارایی های صاحبان؛ بر خلاف حساب های دائمی، آن هایی که موقت هستند باید در پایان خدمات حسابداری شرکت بسته شوند تا چرخه جدید حسابداری با صفر مانده شروع شود. این بدان معنی می باشد که در پایان هر دوره حسابداری شما باید حساب های درامد، هزینه و برداشت خود را ببندید.

 

اساساً چهار نوع حساب موقت وجود دارد که شامل موارد زیر می ­باشد:

 

 خلاصه درامد: از آن جایی که خلاصه درامد یک حساب موقت از شرکت است که در آن درامد و هزینه ها منتقل می ­شود. لذا مانده موجود در حساب خلاصه درامد شرکت بعد از بسته شدن درامدها و هزینه ها نشان گر درامد خالص است. اگر شرکت مانده حساب بدهی را در حساب خلاصه درامد دارد، باید حساب خلاصه درامد را اعتبار دهید.

 نقشه ها: که هم­چنین به عنوان سود سهام در یک شرکت شناخته می­شوند باید بسته شوند تا مبلغی را برای مدت دوره به صاحبان توزیع شونده نشان دهند؛ بنابراین با تهیه اعتبار، مبلغ موجود در حساب دوم به حساب درامد منتقل نمی شود بلکه به حساب سرمایه منتقل می­شود.

 درامد: درامد یک حساب موقت است که میزان پول حاصل از شرکت را برای مدت معینی مشخص می­ کنند. با نوشتن ورود بدهی برای کل مبلغ تولیدی در دوره، یک حساب درامد را ببندید؛ و هم چنین برای تعادل در ورود، یک اعتبار مربوطه را در حساب خلاصه درامد بنویسید.

 هزینه ها: هزینه ها حساب های موقتی هستند که هزینه های شرکت را برای انجام کار نشان می­دهد. هزینه ها شامل مواردی: مانند منابع، تبلیغات و هزینه های دیگری است که شرکت باید برای تولید درامد بپردازد. بدهی خلاصه درامد برای کل هزینه های دوره بررسی می­شود؛ که این هزینه ها را برای دوره دیگر می­بندند که باعث ایجاد تعادل صفر در حساب های هزینه شرکت می شود.­

 

حساب موقت و نحوه بستن حساب های موقت و چگونگی انجام آن :

 

بستن حساب به معنی صفر کردن مانده هر حساب می باشد. این کار با بستانکار کردن مانده نهایی حساب‌های دارای مانده بدهکار و یا بدهکار کردن مانده نهایی حساب‌های دارای مانده بستانکار طی اسناد حسابداری انجام می شود.

 

حساب موقت و نحوه بستن حساب های موقت و چگونگی انجام آن :

 

حساب موقت و نحوه بستن حساب های موقت شامل همه حساب های زیر می­ باشد:

 

1) حساب درامد را ببندید که این شامل انتقال مبلغ در حساب درامد به خلاصه درامد است. بستن به معنای صفر کردن است؛ که افراد از ترازنامه تعدیل شده می­بینند که حساب های درامد دارای تراز اعتباری هستند. برای اینکه آن ها را صفر کنیم، می­خواهیم تعادل را کاهش دهیم یا بالعکس انجام دهیم. به این صوت که افراد حساب های درامد را به عنوان بدهی تلقی کرده و به حساب جمع بندی درامد اعتبار می دهند؛ که خلاصه اعتبار به درامد، باید با کل درامد حاصل از صورت سود برابر باشد.

 

2) حساب هزینه ها را ببندید. همین کار انجام می­شود که مبلغ موجود در حساب به خلاصه درامد منتقل می­شود؛ که حساب­های هزینه دارای مانده بدهی هستند؛ بنابراین برای خلاص شدن از تعادل آن ها، برعکس عمل خواهیم کرد یا به حساب ها اعتبار خواهیم بخشید. درست مثل مرحله اول، از جمع بندی درامد ها به عنوان حساب جبران استفاده خواهیم کرد؛ اما این بار خلاصه درامد را به عنوان بدهی تلقی می­کنیم؛ که خلاصه بدهی به درامد باید با کلیه هزینه های صورت های درامد، مطابقت داشته باشد.

 

3) خلاصه درامد، مبلغ موجود در خلاصه درامد می­باشد که همان هزینه ها و درامد را شامل می­شود و به حساب سرمایه منتقل می­شود؛ که در این مرحله باید حساب کاربری خلاصه درامد را ببندید؛ که در این صورت باید خلاصه درامد با درامد خالص صورت های درامد مطابقت داشته باشد. اگر هزینه ها بیشتر از درامد باشد ضرر خالص خواهیم کرد.ضرر خالص باعث کاهش درامد باقی مانده می­شود؛ بنابراین با بدهی درامد های حفظ شده و خلاصه کردن درامد می توانیم آن به صورت برعکس عمل کنیم.

 

4) حساب نقشه را ببندید. مبلغ موجود در حساب نقشه ها به حساب سرمایه یا حساب سود پس انداز منتقل می شود. در این مرحله حساب سود سهام یا برداشت را می­بندیم. بعد از اینکه درامد خالص یا ضرر خالص را کم کردیم، آن را در بیانیه سود حفظ شده اضافه می­کنیم و بعد برای به دست آوردن درامد باقی مانده در پایان، هر سود سهام را کم می کنیم. در اینجا افراد می­خواهند درامد بازمانده یا بدهی را کاهش داده و مانده شود را برای مبلغ سود سهام حذف کنیم.

 

 

 

حساب موقت و نحوه بستن حساب های موقت در مقابل حساب های دائمی :

 

همان طور که در بالا به آن اشاره شده، حساب موقت و نحوه بستن حساب های موقت به این صورت است که حسابی است که باید در پایان دوره نرم افزار حسابداری بسته شود و هدف از نشان دادن درامدهای دقیق حاصل از یک شرکت برای یک دوره خاص است.

 

از طرف دیگر یک حساب دائمی دارای مشخصات زیر می­ باشد: در پایان هر دوره حسابداری بسته نمی ­شود و ممکن است در طول شرکت باز باشد. این حساب شامل: حساب های سهام، بدهی ها و دارایی است و به آن نیز یک حساب واقعی هم گفته می­ شود.

 

مانده حساب های دائمی در دوره حسابداری بعدی ادامه می ­یابد و این بدان معنی است که پایان دوره قبلی و شروع دوره بعدی است. حساب های موقتی می­توانند به صورت مستقیم به حساب درامد پس انداز یا به حساب واسط موسوم به حساب خلاصه درامد بسته شوند؛ و حساب خلاصه درامد به حساب سود پسمانده بسته شود؛ که هر دو روش مزایای خود را دارند.

 

در واقع بستن کلیه حساب های موقتی به حساب خلاصه درامد، دنباله حسابرسی را برای حسابداران در پی دارد؛ که کل حساب های خلاصه درامد پس از نزدیک شدن تمام حساب های موقت باید با درامد خالص برای دوره برابر باشد؛ و از سوی دیگر بستن کلیه حساب های موقت سریع تراز استفاده از روش حساب خلاصه درامد می ­باشد؛ زیرا آن را ذخیره کرده و دیگر نیازی به بستن حساب های موقت به حساب های موقت دیگر (حساب خلاصه درامد) ندارد تا دوباره بسته شود.

 

درمجموع هر دو ورودی پایانی قابل قبول هستند؛ و هردو نتیجه مشابهی را دارند و درنهایت تمام حساب های موقت به دلیل حفظ درامد بسته شده و در ترازنامه ارائه می­شود.

 

خلاصه درامد در مقابل صورت درامد در حساب موقت و نحوه بستن حساب های موقت :

 

در حساب خلاصه درامد دو طرف وجود دارد: طرف اعتبار و طرف بدهی. گفته می­شود که یک شرکت اگر ضریب اعتبار بالاتر از سمت بدهی باشد، سود کسب کرده است. درحالی که اگر ضریب بدهی بالاتر از ضریب اعتبار باشد زیان ایجاد کرده است.

 

پس از انتقال کلیه حساب های موقت و نحوه بستن حساب های موقت به حساب خلاصه درامد، مانده موجود در هر حساب موقت بسته خواهد شد؛ و برای مالکیت شخصی با به درامد حفظ شده برای یک شرکت به حساب سرمایه منتقل می شود.بسیاری از افراد بین جمع بندی درامد و صورت درامد به اشتباه می افتند، زیرا هر دو مفهوم گزارشی از شبکه ها و ضررهای یک شرکت را ارائه می­دهند.

 

نکات زیر برخی از تفاوت­های آن ها می باشد:

 

الف) جزئیات موجود در صورت سود به حساب خلاصه درامد منتقل می­شود که هزینه ها از درامدها کسر می شود. تا مشخص شود این تجارت سود یا ضرر ایجاد کرده است.

ب) بدهی و اعتبار، هنگامی که حساب های موجود در درامد منتقل می شود، مقادیری به حساب ها واریز می شوند و سپس به حساب خلاصه درامد واریز می شوند.

پ) صورت درامد برای ضبط هزینه ها و درامد ها در یک برگه استفاده می شود. از طرف دیگر، خلاصه درامد برای بستن سوابق هزینه ها و درامد ها برای یک دوره نرم افزار حسابداری شرکتی معین است.

ت) حساب موقت در مقابل حساب دائم، اساسی­ترین تفاوت بین این دو حساب در این است که صورت درامد یک حساب دائمی است و منعکس کننده درامد و هزینه های یک شرکت است. از طرف دیگر، خلاصه درامد یک حساب موقت بوده، جایی که دیگر حساب های موقتی مانند دارمد و هزینه ها وارد می­شوند.

 

حساب موقت و نحوه بستن حساب های موقت به حساب خلاصه درامد :

 

هنگام بررسی حساب موقت و نحوه بستن حساب های موقت در صورت سود، حسابداران می ­توانند تصمیم بگیرند که مستقیماً آن ها را ببندید و مقادیر را به حساب درامد پس انداز منتقل کنید. یا آن ها را قبل از انتقال سرانجام به حساب سود پس انداز منتقل کنید؛ که موارد زیر نشان دهنده بررسی مورد دوم آن می باشد:

 

1) محتوای صورت درامد مانند (درامد و هزینه ها) به خلاصه درامد منتقل می شود. ارزش­ها از حساب های مربوطه خود واریز می شوند و به خلاصه درامد آن ها اعتبار داده می شود­

2) مبالغ موجود در حساب برای خطاها باید بررسی شود حسابداران باید توجه داشته باشند که مانده حساب آن ها باید با درامد خالص شرکت برای سال برابر باشد.

3) پس از آن اگر مشاغل شرکتی است یا برای مالکیت اختصاصی می باشد، مانده حساب در جمع بندی درامد به حساب سود پس مانده منتقل می شود. فقط در این صورت حساب بسته شده است.

تفاوت میان حساب های دائمی و موقت

 

حساب های موقت که به آنها حساب های اسمی نیز میگویند  با پایان یافتن دوره مالی بسته شده ، در نتیجه مانده آنها به دوره مالی بعد انتقال نمی یابد . کلمه موقتی ، توصیف کننده خوبی برای این حسابهاست زیرا آنها فقط در طی یک دوره مالی و به منظور طبقه بندی و محاسبه تغییرات حاصله در حساب حقوق صاحبان سرمایه افتتاح گردیده ، در طی این مدت ، تنها افزایشها را نشان می دهند و نمی توانند کاهشها را نشان دهند و سر انجام در پایان دوره مالی نیز بسته می شوند .

 

حسابهای مربوط به صورت سود و زیان جزء حسابهای موقتی می باشند . زیرا همان گونه  که گفته شد، مانده این حسابها به حساب خلاصه سود و زیان بسته می شوند .اما حساب های دائمی  فقط مربوط به یک دوره مالی نبوده و مانده آنها به دوره مالی بعد انتقال پیدا میکند  . حسابهای ترازنامه ، از نوع حسابهای دائمی می باشند . در پایان هر دوره مالی ، حسابهای دائمی مانده گیری می شوند . سپس مانده های جدید در ترازنامه پایان دوره منعکس گردیده ، به دوره مالی بعد منتقل می گردند . حسابهای واقعی  نام دیگر حساب های دائمی می باشد

 

روند بستن حساب‌ها

در پایان دوره مالی

بستن حساب‌ها در حسابداری عبارت است از صفر کردن مانده حساب. به منظور انجام این کار، باید مانده نهایی حساب‌هایی با مانده بدهکاری را بستانکار و یا مانده نهایی حساب‌هایی با مانده بستانکاری را بدهکار کنید. اما اکنون این سوال مطرح می‌شود که چه زمانی بستن حساب‌ها در حسابداری ضرورت پیدا می‌کند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با نحوه بستن حساب‌ها در حسابداری در پایان دوره مالی بیشتر آشنا شوید.

بستن حساب‌ها در پایان دوره مالی بر اساس نوع آن ها اعم از حساب‌های موقت، دائمی و یا ترکیبی (مخلوط) صورت می‌گیرد. بدین منظور، ابتدا لازم است تا نسبت به بستن مانده کلیه حساب‌های موقت از طریق یک حساب دائم اقدام کنید. سپس، باید مانده تمام حساب‌های دائمی بسته شود. در نهایت، انتقال آن به دوره مالی بعدی تحت عنوان افتتاحیه انجام شود.

هزینه حقوق و دستمزد، آب، تلفن و فروش از جمله حساب‌های موقت در ارتباط با درآمد و هزینه‌ها هستند که نیازی به انتقال مستقیم آن ها به سال بعد نیست، بلکه مانده آن ها در پایان دوره مالی بسته می‌شود.

پیش پرداخت اجاره و دریافت درآمد (در بخش‌های مختلف موقت و دائمی) از نمونه‌های حساب‌های مخلوط می‌باشند که بخشی از آن ها تحت عنوان حساب موقت در پایان دوره مالی در نظر گرفته می‌شوند و بخش دیگری برای انتقال به دوره مالی بعدی با عنوان حساب دائم لحاظ می‌شود.

علاوه بر موارد فوق، حقوق صاحبان سهام، بدهی و دارایی نیز حساب‌های دائمی هستند که در پایان دوره مالی باید مانده حساب آن ها بسته شود و مستقیما به دوره‌های بعد انتقال یابند.

 

سخن آخر: 

 

هدف این است که ترازنامه ارسال شده در حساب سود پسماند مطابق با آن چه در بیانیه سود گزارش شده، مطابقت داشته باشد؛ و دوره بعدی را با یک تراز صفر برای همه حساب های موقت شروع شود؛ که در نرم افزار حسابداری پروژه ای، اغلب افراد به روند بسته شدن به عنوان بستن کتاب ها اشاره می کنند. فقط حساب های درامد، هزینه ها و سود های سهام بسته شده اند، نه حساب های دارایی، بدهی ها، سهام مشترک یا سود های حفظ شده که باید بدان توجه کرد.

 

 

: اشتراک گذاری

حساب موقت و نحوه بستن حساب های موقت

جهت مشاهده اطلاعات بیشتر روی لینک های زیر کلیک کنید

لیست تعدادی از مشتریان شرکت ایده آل پردازش دایا

جام جم
angle right
angle left